Të premten shpallja e zgjedhjeve presidenciale

Kryetari i Parlamentit të Malit të Zi, Ivan Brajoviq njoftoi se të premten do të shpalli zgjedhjet presidenciale.

Brajoviq këtë e deklaroi pas konsultimit me krerët e partive politike. Ai tha se në takimi morën pjesë “të gjitha subjektet relevante”.

Ata folën, siç tha Brajoviq për zgjedhjet presidenciale dhe u pajtuan që do të udhëheqin një fushatë pozitive dhe se në asnjë mënyrë nuk do të kontribuojnë në rritjen e tensioneve. Brajoviq u tha gazetarëve se mund të pritet që disa subjekte të rrisin tensionet gjatë fushatës.

Në konsiltim te Brajoviq ishin kryetarët e partive politike Millo Gjukanoviq (DPS), Mehmet Zenka (UDSH), Gjergj Camaj (ASH) Nazif Cungu (Forca) Andrija Popoviq (PL), Rafet Husoviq (PB) Marija Vucinoviq (HGI).

Kryetarët e partive opozitare në Parlamentin e Malit të Zi nuk moren pjesë në konsultime./Malësia.ME/

Brajović: U petak raspisujem predsjedničke izbore, neodgovorno ponašanje opozicije

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!