UEFA ngrit procedura disiplinore ndaj Federatave të Kosovës dhe Malit të Zi

UEFA ka ngritur procedurë disilinore ndaj Federata e Futbollit të Kosovës dhe Federatës së Futbollit të Malit të Zi.

Kjo për shkak të disa parregullsive që ngjan në ndeshjen e fundit që u zhvillua të hënën në Prishtinë.

Indeksonline mëson se Komisioni Disiplinor pritet ta dënojë FFK-në, pasi që ka vërejtur se janë hedhur gjësende në fushë nga tifozët.

Në anën tjetër Mali i Zi akuzohet për të njetën pikë, poashtu për incidentin e përleshjes së tifozëve.

Trupi gjykues i UEFA-së do të marr vendimin në lidhje me këtë çështje më 21 nëntor.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!