Shqipëria me fanellën më të shtrenjtë, ja ekipet që lë pas…

Fanellat e reja të Kombëtares shqiptare të futbollit pritet të kushtojnë më shtenjtë se ato të shumë vendeve pjesmarrëse në “Euro 2016”.

Sipas mediave britanike, fanella e Kombëtares kuqezi lë pas vende si Italia, Spanja, Anglia, Rusia etj.

“The Mirror” thotë se fanellën e re më të shtrenjtë e ka skuadra suedeze, e ndjekur nga Austria, Belgjika, Gjermania dhe në vendin e pestë vjen Shqipëria (61.2 paund).

Në fund të muajit janar Federata Shqiptare e Futbollit publikoi kontratën e re me kompaninë “Macron”. Në të njëjtën kohë, FSHF tregoi edhe dizenjimin e ri të fanellave të Kombëtares.

Untitled-2

Shperndaje