Tunel 7 kilometra midis Pejës dhe Rozhajës (Video)

Një tunel shtatë kilometra që do ta lidh Kosovën me Malin e Zi, do të ndërtohet në këtë pjesë të vendit.

Për këtë veç kanë nisur disa procedura, por që për jetësimin e tij nevojitet mbështetje financiare ndërkombëtare.

Për më shumë ndiqni kronikë e Klan Kosova:

Ministri Lekaj në Sofje potencon projektin për tunelin 7 kilometërsh me Malin e Zi dhe rrugën Deçan-Plavë

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!