Nga sot, sërish e detyrueshme vendosja e maskave ​​mbrojtëse

Vendosja e maskave ​​mbrojtëse në të gjitha vendet publike nga sot është e detyrueshme në Mal të Zi

Trupi Kordinues Nacional, duke pasur parasysh rritjen dramatike të numrit të infektuar me COVID 19 në disa vende të rajonit dhe numrin e infektuar rishtazi në Mal të Zi, solli vendimin që maska ​​mbrojtëse të jetë e detyruar në vendet publike.

Dje në Mal të Zi janë regjistruar shtatë raste të reja me koronavirus.

Aktualisht ka nëntë raste aktive të Covid-19 në Mal të Zi – pesë në Podgoricë, dhe nga një në Budva, Cetinje, Berane dhe Rozhaje./Malësia.ME/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!