Zjarrfikësit në Mal të Zi duke ikur nga zjarri (Video)

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, këto ditë zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit të cilët në disa raste edhe duke rrezikuar jetën e tyre.

Në videon më poshtë mund të shikoni pamjet nga Tivati ku ekipet e zjarrfiksëve me automjet ikin nga zjarri. Ekipet ishin nisur për të shuar zjarrin por pluhuri dhe tymi kishte mbuluar çdo gjë dhe vështirë që shihej edhe rruga. Në një moment ata e kuptuan se po shkojnë drejt e në flakën e zjarrit dhe ishin të detyruar të kthehen mbrapa./Malësia.ME/

https://www.instagram.com/p/BWrtJqIFM35/?taken-by=malesia.me

 

Shperndaje