Deçiq barazon me Otrant

Ekipi i Deçiq nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 me ekipin nga Ulqini KF Otrant në xhiron e 2-të të Ligas së dytët të Malit të Zi.

Për shkak se stadiumi i Otrant nuk i plotëson kushtët ndeshja u zhvillua në Tivat.

Ishin ulqinakët të parët që kaluan në avantazh me Angjello Rudoviq me gol nga gjuejtja e lirë. Deçiq arriti të barazojë vetëm pas dy minutave me got të Marko Tuqi dhe në fund të pjesës së parë Pjetër Lulgjuraj kaloi ekipin e Deçiq në avantazh. Lojtarët e Otrant nuk u dorëzua dhe në fund të ndeshjes Benjamin Rexha arriti të barazoi rezultatin.

Siç shkruan Ulqini Online, barazimi për Otrant ka vlerë edhe më të madhe pasi është meritë vetëm e lojtarëve që po e mbajnë gjallë futbollin në qytetin e Ulqinit. Pa stervitje, pa paga, me borxhe ndaj tyre janë vetë lojtarët që luajnë vetëm që të mos shuhet futbolli në Ulqin.

Ekipi i Deçiq p/Malësia.ME/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!