Vulaj gol dhe një pikë për Deçiq ndaj Mlladost

Sot është luajtur xhiroja e 11-të e Ligës së Parë e Malit të Zi ku ekipi i Deçiq barazoi para shikuesve të vetë 1:1 me ekipin e Mlladost nga Podgorica.

Të dy golat ranë në pjesën e dytë të ndeshjes, teksa ishte Kristijan Vulaj i cili kaloi në epërsi ekipin e Deçiq në minutën e 57 por vetëm pas 5 minushat ekipi musafir arriti të barazoi rezultatin.

Pas 11-të xhirove të luajtura ekipi i Deçiq gjendet në vendin e parafundit në tabel me 9 pikë. /Malësia.ME/

Fotografia e Anton Gjokaj

Anton-GjokajAutor: Anton Gjokaj

Shperndaje