Kombëtarja mposht Bjellorusinë, ngjitet në Ligën B dhe fiton 1.1 milion euro

0

Shqipëria ka fituar ndaj Bjellorusisë me rezultat 3-2, duke e mbyllur këtë edicion të Ligës së Kombeve në vendin e parë në grupin 4 të Ligës C.

Kjo fitore e ngjet Shqipërinë në Ligën B, ku përfitimet janë më të mëdha, por edhe kundërshtarët edhe më të fortë.

Nga ky edicion i Ligës së Kombeve kuqezinjtë kanë përfituar 1.1 milion euro.


error: Të drejtat e rezervuara !!