Cakaj në Prishtinë, zotohet se do bashkojë edhe partitë shqiptare në Mal të Zi

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë , Gent Cakaj është takuar sot në Prishtinë me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë, Glauk Konjufca.

Gjatë vizitës së tij në Kosovë, ministri Jashtëm Gent Cakaj ka folur për punën e bërë për bashkimin në një listë të partive politike të shqiptarëve në Luginën e Preshevës ndërsa u bë e ditur se e njëjta punë do bëhet edhe për partitë politike shqiptare në Malin e Zi

Në këtë angazhim ka shprehur mbështetjen edhe Kosova shprehimisht nga ana e Konjufcës i cili e deklaroi këtë gjatë deklaratës për shtyp me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë.

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë ndodhet në Kosovë ku është takuar edhe me Kryemnistrin Albin Kurti dhe Presidentin Hashim Thaçi ku përmendi se Shqipëria dhe Kosova nuk duhet të kenë më kufij mes tyre.

Shperndaje