LDK me mocion mosbesimi për rrëzimin e qeverisë Kurti (Video)

Albin Kurti shkarkoi ministrin e LDK-së, se nuk ishte në një vijë me kryeministrin rreth shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme për koronavirusin. Si kundërpërgjigje LDK, inicon mocion mosbesimi ndaj qeverisë Kurti.

Gjatë ditës kryetari i kësaj partie Isa Mustafa, zhvilloi takime me kryetarin e  AAK-së Ramush Haradinaj dhe atë të Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj nga të cilët mori mbështetje për shkarkimin e Qeverisë. Ndërsa, PDK-ja ende pa një zëndrim zyrtar.

Ndërsa, në Vetëvendosje thonë se vendi nuk duhet të shkoj në zgjedhje të reja në këtë situatë kur vendi po përballet me koronavirusin.Shperndaje