Rekord i rastëve ditore: 116 të infektuar dhe dy të vdekur

Në 24 orët e fundit, laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik përfunduan analizën e 720 mostrave të koronavirusit, ndër të cilat 116 rezultate ishin pozitive, njoftoi ISHP.

Ky është numri më i madh i të infektuarve të regjistruar brenda një dite që nga fillimi i pandemisë. Gjithashtu janë regjistruar edhe dy vdekje nga koronavirusi, një pacientë nga Tivari dhe dhe një nga Podgorica. /Malësia.ME/

Rastet sipas komunave:

Shperndaje