Nimanbegu me Erdogan hapë bibliotekën kombëtare në Turqi

Kryetari i Kuvendit Ivan Brajoviq dhe nënkryetari i Kuvendit Genci Nimanbegu hapën me Presidentin e Turqisë Rexhep Tajip Erdogan bibliotekën kombëtare në Turqi si pjesë të kompleksit presidencial.

Në ceremoni përveç krerëve të shtetit turk morën pjesë përfaqësues të jetës shoqërore dhe kulturore, si dhe anëtarë të trupit diplomatik të akredituar në Ankara.

Brajoviq dhe Nimanbegu në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Turqi u takuan edhe me kryetarin e Kuvendit Mustafë Shentop. /Malësia.ME/

Shperndaje