Deçiqi shënon fitore të thellë ndaj Rudar

Deçiqi pas 3 vjet e gjysmë arriti të mposhtë Rudarin

Skuadra e Deçiqit ka arritur që ta mposht Rudarin në ndeshjen e sotme me rezultat të thellë 4:1.

Në epërsi skuadrëm e Deçiqit e kaloi që në minutën e 10-të sulmuesi Ilir Camaj.

Në formë mjaftë të mirë në këtë ndeshje ishte Kristjan Vulaj i cili arriti të shënojë dy gola (37min, 58min) dhe Angjello Rudoviq i cili në minutën e 43 shënoi nga goditja e lirë.

Deçiqi vazhdon të mbetet në vend të dytë në tabelë me dy pikë më pak se lideri Podgorica./Malësia.ME/Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!