Taulant Xhaka përzgjidhet në formacionin më të mirë të javës në Champions

Taulant Xhaka ishte heroi i Baselit në triumfin e djeshëm  0-2 ndaj CSKA-së në Moskë duke shënuar golin e parë në minutën e 29-të dhe duke asistuar në goli i dytë i shënuar nga Oberlin në minutën e 90-të.

Mesfushori shqiptar u zgjodh nga UEFA si njeriu i ndeshjes, por ky nuk ishte vlerësimi i vetëm, pasi mesfushori shqiptar është përzgjedhur në formacionin më të mirën të lojës së UEFA-s, “Fantasy Football”.

26-vjeçari i Kombëtares shqiptare ka formuar 5-çen e mesfushës së bashku me Eden Hazard, Coutinho, brazilianin e Shahktarit Bernard dhe mesfushorin e Spartakut të Moskës, Promes.

Shperndaje