Zjarri i madh kaplon dyqanet ”Dadi” dhe ”Gjeçeviq” në Tuz (Foto)

0

Një zjarrë i madh shpërthyer sot në magacinën e dyqanit ”Dadi” dhe zjarri është përhap edhe në ndërtesën e asaj kompani, si dhe në dyqanin e tehnikës së bardhë ”Gjeçeviq”.

Tetë automjete dhe 25 zjarrfikës janë në terren dhe po bëjnë çdo përpjekje për të parandaluar përhapjen e zjarrit në objektet tjera në afërsi.

Avionët e Ministrisë së Punëve të Mbrëndshme (MUP) po marrin pjesë gjithashtu në shuarjen e zjarrit.

Për shkak të situatës alarmante trafiku në magjistralën Podgoricë-Tuz është i mbyllur./Malësia.ME/

error: Të drejtat e rezervuara !!