Në Tuz dhe Ulqin nga tri raste aktive me COVID-19, në Guci një rastë

Në 24 orët e fundit, 12 raste të reja të infektimit me koronavirus janë regjistruar në Malin e Zi, njoftoi Instituti i Shëndetit Publik (ISHP).

Rastet e zbuluara rishtazi janë nga katër në Podgorica dhe Tivari, Budva tre dhe Rozhajë një.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive COVID-19 në Mal të Zi është 296.

Nga tri raste aktive me koronavirus janë në Plavë, Tuz, Ulqin, ndërsa në Guci një rastë.

Malësia.ME

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!