Kubë: Kastro refuzon përqafimin e Obamës

Takimi historik në mes të Presidentit amerikan Barack Obama dhe atij të Kubës Raul Castro përfundoi me një moment interesant kur krahu i Obamas mbeti i varur pasi Castro nuk i riktheu përqafimin liderit amerikan.

Ky moment ndolli pasi, dy liderët përfunduan konferencën për shtyp, ku treguan se nënshkruan disa marrëveshje që përfshinin bashkëpunimin dhe investimet ekonomike në mes të dy vendeve.Siç shihet në video Obama buzëqesh pas këtij gjesti të Raul Kastros.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!