Haradinaj rizgjedhet kryetar i AAK-së (VIDEO)

Pa kundërkandidatë e asnjë votë kundër, Ramush Haradinaj, është rizgjedhur kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Për dallim nga mandatet e kaluara, i riu për kryetarin dhe kryesinë do të jetë jo tre, por katër vjeçar – bazuar në ndryshimet e statutit që u votuan para zgjedhjes së tij, raporton KTV.

Derisa foli për aspiratat euroatlantike të Kosovës, i pari i Aleancës, tha se atdhe-dashuria në këtë subjekt i ngjan asaj të Rilindësve.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!