Mbyllen diskot dhe klubet, nga 2 gushti qëndrimi brenda objektit hotelierik vetëm për të vaksinuarit

Për shkak të ndryshimit të situatës epidemiologjike, puna e klubeve të natës dhe diskotekave, si jashtë ashtu edhe brenda, është ndaluar deri më 2 gusht, tha drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Igor Galiq.

Nga 2 gushti, ata do tu lejohet të punojnë përsëri, por vetëm për ata që janë vaksinuar me të paktën dozën e parë të vaksinës dhe ata kanë një test negativ PCR.

Gjithashtu, ahengjet dhe festivalet e muzikës janë të ndaluara, si dhe tubimet masive brenda.

Ai njoftoi se nga 2 gushti, vetëm personat e vaksinuar dhe ata me test PCR, lejohen të qendrojnë brenda objektit hotelierik./Malësia.ME/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!