Angjella Berishaj kampione e Europës

Sukseset e të rinjëve në vendin tonë nuk kanë të ndalur.

Sot, Angjella Berishaj nga klubi i taekwondo-së ,,Besa’’ u shpall kampione në kampionatin Europian të klubeve i cili u mbajt ne Zagreb-Kroaci duke fituar kështu medaljen e artë në kategorinë e kadeteve pesha +59 kilogram.

Angjellës i urojmë fitoren dhe i dëshirojmë shumë suksese në karrierën e saj si sportiste.Triumfet tuaja janë fitore të mëdha për Komunën tonë.

Komuna e Tuzit!

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!