Dukaj: Po angazhohemi maksimalisht për të organizuar mësimin në distancë

Ministria e Arsimit e Malit të Zi është duke realizuar konceptin e ri të mësimit në distancë, nën sloganin “Mësoni në shtëpi”.

Drejtori gjeneral në Ministrin e Arsimit, Marash Dukaj deklaroi se po angazhohën maksimalisht për të organizuar mësimin në distancë edhe për nxënësit që mësimin e ndjekin në gjuhën shqipe. Ai tha se janë duke u realizuar xhirimet e materialeve dhe sëshpejti pritet të transmetohen në RTVMZ, Tv Teuta, Tv Boin dhe në Yotube.

Shperndaje