Dueli për Europën: Deçiqi mund Iskren dhe rikthehet në vendin e tretë

Deri në përfundim të ligës së futbollit të Malit të Zi kanë mbetur edhe gjashtë xhiro dhe sot në program ishte xhiroja e 31-të.

Në duelin direkt për Europën, Deçiqi mundi në Tuz Iskren me rezultatë 2:1.

Skuadra e Deçiqit me këtë triumf u rikthye në vendin e tretë dhe tani ka dy pikë më shumë se Iskra.

Shperndaje