Cungu uron Ilir Metën me rastin e zgjedhjes President i Republikës së Shqipërisë

Kryetari i Forcës së Re Demokratike Nazif Cungu ka uruar Ilir Metën me rastin e zgjedhjes President të Republikës së Shqipërisë.

Më poshtë mund të lexoni urimin e plotë.

I nderuari z.President Ilir Meta,

Në emer të Forcës së Re Demokratike, dhe në emrin tim personal dëshiroj të Ju përcjell urimet më të përzemërta me rastin e zgjedhjes tuaj për President të Republikës së Shqipërisë.

Uroj që postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, do ta ushtroni me përkushtim të plotë për të vendosur mardhënje të mira ndërqytetare dhe ndërkombëtare me theks të veçant për të permbushur synimin ton të perbashkët strategjik në integrimet Europiane, sidomos në bashkëpunim me subjektet dhe strukturat e popullit shqipëtarë në Mal të Zi.

Edhe një herë pranoni urimet e mia z.President Meta dhe suksese në punën e mëtejshme.

Me ndërime,

Kryetar

Nazif Cungu

Shperndaje