Skenderbeu eliminon Dinamon e Zagrebit, kualifikohet në grupet e Europa League

Skënderbeu ka barazuar pa gola 0:0 me Dinamo Zagreb, por që ka qenë e mjaftueshme për të siguruar fazën e grupeve të Europa League.

Skuadra e Skënderbeut ka vazhduar të shkruajë histori në futbollin ndërkombëtar, duke siguruar për herë të dytë fazën e grupeve në Europa League.

 Skënderbeu sot barazoi 0:0 me Dinamo Zagrebin, për t’u kualifikuar, falë barazimit në ndeshjen e parë në udhëtim 1:1.
Nga minuta e 78’ Skënderbeu ishte me 10 lojtarë në fushë pas përjashtimit të Nimaga, por arriti të ruante rezultatin dhe të siguronte kualifikimin.

Kualifikimi në fazën e grupeve të Ligës së Evropës, i siguron 3,3 milionë euro Skënderbeut, para që do ta forcojnë shumë financiarisht këtë skuadër.

Kundërshtarët në fazën e grupeve, Skënderbeu do t’i mësojë nesër (e premte).

Fotografia e KF Skënderbeu Korçë

Fotografia e KF Skënderbeu Korçë

Fotografia e KF Skënderbeu Korçë

Fotografia e KF Skënderbeu Korçë

 

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!