Ilir Çapuni zgjidhet kryetar i Kuvendit të Ulqinit

Në seancen e Kuvendit Komunal të Ulqinit e cila është mbajtur të mërkuën, drejtori politik i Forces Ilir Çapuni me 30 vota pro është zgjedhur kryetar i Kuvendit.

Nga 33 këshilltarët komunal, vetem tre ishin të përmbajtur në votim dy nga URA dhe një këshilltar i SDP.

Në një afat prej 20 ditesh pritet të mblidhet kuvendi për të zgjedhur edhe kryetarin e Komunës së Ulqinit ku pretendenti  kryesor është Loro Nrekiqi nga DPS-ja.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!