Gegaj, thirrje qytetarëve të Tuzit të mos të dalin nga shtëpitë

Zyrtari i Partisë Demokratike të Socialistit, Nikollë Gegaj tha për CdM se situata në Tuz është e qetë.

“Unë me familjen time jam në shtëpinë time në Tuz, dhe jam në dieni se të gjithë qytetarët e komunës sonë janë në shtëpitë e tyre dhe se ata respektojnë masat dhe rekomandimet e Trupit Koordinues Nacional, si dhe shtabit të ndërhyrjes komunale. Menjëherë pasi mësimit të rëndësisë së situatës, si gjithmonë kur ishte e nevojshme, komuna jonë mori mbështetje nga Qeveria e Malit të Zi dhe Kryeqyteti, “tha Gegaj.

Ai u bëri thirrje qytetarëve të Tuzit të mos të dalin nga shtëpitë e tyre.

“Për nevojat e tyre, ata mund të kontaktojnë autoritetet kompetente numrat e telefonit të të cilëve janë në dispozicion të tyre. Kjo është një nga kohërat më të vështira që ka goditur vendin tonë. Ne duhet të veprojmë me përgjegjësi dhe të jemi një shembull i respektimit të rekomandimeve të TKN. Nëse ne i shkelim këto masa, jo vetëm që bëjmë vepër penale, por bëjmë atë që është më kritike – rrezikojmë jetën tonë dhe jetën e të tjerëve. Jam i sigurt se të disiplinuar dhe të bashkuar, pa ndonjë panik, ne mund të dalim si fitues, “tha Gegaj për CdM./Malësia.ME/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!