16 vjeçari Leon Aliji refuzon Maqedoninë, deshiron vetëm Shqipërinë

Edhe një talent tjetër nga Ilirida refuzon ftesën e Maqedonisë për Shqipërinë.

Mesfushori 16 vjeçar,Leon Aliji i cili është kapiten i Sv Ried U-18 në Bundesligën Austriake ka refuzuar ftesën e Maqedonisë dhe deshiron vetëm Kombëtarën Shqipëtare.

Aliji ende nuk është kontaktuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, por siç thotë ai është në pritje të një ftese nga Kombëtarja Shiptare për të luajtur me fanellën kuq e zi.

Shperndaje