Dukoviq bartësi i listës së PDS në Tuz

Antari i kryesisë së Partisë Demokratike të Socialistëve Halil Dukoviq, do të jetë bartësi i listës së kësaj partie në zgjedhjet lokale të Tuzit me 26 nëntor, shkruan Pobjeda, sipas së cilës emrat në listë janë miratuar unanimisht.

I dyti në listë do të jetë kryetari aktual i Komunës Abedin Axhoviq , në të tretin Sanda Zejniloviq, kurse në vend të katërt është funksioneri i shquar i kësaj parti dhe ish-deputeti Nikollë Gegaj.

Kuvendi i ardhshëm i Tuzit do të ketë 32 këshilltarë.

Shperndaje