Policia e Malit të Zi demanton mediet se po sulmohen automjetet me targat e Tuzit

Disa portale kanë shpërndarë propagandë false para disa ditësh se në Podgoricë masivisht po thehën automjetet me targa të Tuzit.

Duke parë këtë situatë propagandistike, kryetari i Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj, tha se duke e ditur se qytetarët e Tuzit janë të mirëseardhur në Podgoricë dhe anasjelltas, ka kërkuar informacion administratës policore, të cilët mohuan akuzat propagandistike.

Në Polici nuk është paraqitur asnjë rasti i thyerjes së xhamave në automjetet me targat e Tuzit deklaruan mes tjerash nga administrata policore.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!