Vazhdon rritja e të infektuarve me COVID-19

Instituti i Shëndetit Publik konfirmoi sot praninë e koronavirusit edhe te 13 persona në Mal të Zi. Sot, janë testuar gjithsej 75 persona dhe 13 kanë rezultuar pozitivë.

Sipas njoftimi, një mjek nga Tivari dhe dy pacientë janë në mesin e të infektuarve.

Aktualisht në Mal të Zi kemi 82 të infektuar me koronavirusin e ri.

Tuz: 31
Podgoricë: 27
Tivar: 6
Andrijevic: 6
Herceg Novi: 4
Budva: 4
Ulqini: 3
Danilovgrad: 1

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!