Me golat e Camaj dhe Vulaj, Deçiqi kualifikohet në çerekfinale të Kupës

Sot janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të 1/8 të Kupës së Malit të Zi.

Skuadra e Deçiqit mposhti në Tuz Petrovac 2-0 me golat e Ilir Camajt dhe Kristijan Vulaj dhe u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Malit të Zi.

Rezultatet:

Jezero – Buduqnost 1:3

Kom – Iskra 0:1

Rudar – Arsenal 3:0

Bokel – Sutjeska 1:2

Deçiq – Petrovac 2:0

Igalo – Mornar 0:0 penalti 4:3

Podgorica – Zeta 2:0

OFK Titograd – Jedinstvo 1:0

Shperndaje