Angjello Rudoviq përforcimi i radhës i Deçiqit

Klubi Futbollistik Deçiqi ka prezentuar përforcimin e radhës. Bëhet fjalë për ulqinakun Angjello Rudoviq i cili pjësën e parë të sezonit mbrojti ngjyrat e Otrant Olimpik.

Rudoviq në moshë të re kishte arritur të siguronte një kontratë me PSV-në, ku luajti një vit në ekipin  të rinjve. Ai u kthye në Mal të Zi, ku bëri karrierë në disa skuadra si Mladost Podgorica, OFK Petrovac, Kom dhe sëfundmi Otrant Olimpik.

Rudoviq tashmë i është bashkuar ekipit të Deçiqit që gjinden në Ulqin për përgaditje për pjesën e dytë të sezonit. /Malësia.ME/

Fotografia e KF Deçiq Tuz
Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!