Shënohet 50 vjetori i shkollës në gjuhën shqipe në Rozhajë (Video)

Dje në Dacaj të Rozhajes u shënua 50 vjetori i shkollës filore në gjuhën shqipe.

Në këtë manifestim moren pjesë Ministri për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave në Qeveri e Malit të Zi Mehmet Zenka, ambasadori i Republikës së Shqipërisë Ermal Filo, përfaqësues nga Ministria e Arsimit të Republikës së Kosovës, pëfaqësuesë të Komunës së Rozhajesë…

Vlerë e shtuar e këtij manifestimi ishin nxënësit e kësaj shkolle të cilët me programin kulturo-zbavitës paraqitën vlerat e artit dhe kulturës shqiptare.

Për më shum ju ftojmë të ndiqni videon më poshtë:

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!