Ambasada shqiptare në Podgoricë, organizoi mbrëmje letrare

Ne kuader te nismes “Tetori i Librit”, Ambasada e RSH ne Podgorice organizoi nje mbremje letrare me pranine e autoreve shqiptare ne Malin e Zi, dashamires te librit dhe nxenes te shkolles shqip ne Tuz.

Libri shqip, letrat shqip, letersia shqip, jane ato qe percjellim ne menyren me te mire te lexuesi jone dhe i huaj, vlerat, traditat, historine dhe pasurine tone shpirterore.

Fotografia e Ambasada Shqiptare në Mal të Zi

Keto ne rradhe si me larte, jane elemente te rendesishem per ruajtjen dhe promovimin e gjuhes dhe letersise shqipe, dhe rrjedhimisht edhe te kombit tone. Faleminderit dhe mirenjohje per profesoret: Nikolle Berishaj, Anton Gojcaj, Mark Lucgjonaj dhe Marjan Lulgjuraj, poashtu dhe per moderatoren Fedra Raicevic, per perkushtimin dhe dedikimin e tyre profesional.

Ambasada Shqiptare

Fotografia e Ambasada Shqiptare në Mal të Zi
Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!