Gjeka uron Presidentin e Shqipërisë z. Bujar Nishani

Kryetari i Partisë Demokratike Fatmir Gjeka i ka dërguar një telegram urimi Presidentit të Republikës së Shqipërisë, z. Bujar Nishani.

Urimin e plotë mund ta lexoni më poshtë.

Partia Demokratike
Kryetari Fatmir Gjeka
Ulqin

Presidentit të Republikës së Shqipërisë, z. Bujar Nishani

Telegram urimi

I nderuari President i Republikës së Shqipërisë, z. Bujar Nishani, me rastin e 103 vjetorit të Pavarësisë, ju përgëzoj Ju, e përmes jush të gjithë shqiptarët në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi, Greqi, si dhe gjithë diasporën shqiptare.

Sakrificat dhe vuajtjet e mëdha shekuj me radhë, më 28 Nëntor 1912 u kurorëzuan me Pavarësinë e Shqipërisë. Sot, pas 103 vitesh i kujtojmë, nderojmë e rrespektojmë të gjithë ata që kontribuan për pavarësinë e vendit të shqipeve. Kujtojmë, nderojmë e rrespektojmë djersën, gjakun dhe mendjet e ndritura të atdhetarëve që sollën Pavarësinë.

Sot, shqiptarët janë më afër Europës së bashkuar, por më e rëndësishme, ne jemi më afër njëri – tjetrit, jemi më të bashkuar.

Të bashkuar duhet të jemi gjithmonë. Të bashkuar do të jemi gjithmonë.
Gëzuar.

Ulqin, më 27 Nëntor 2015 Kryetari i Partisë Demokratike
Fatmir Gjeka

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!