Kjo është kënga që do përfaqësojë Shqipërin në Eurosong 2016

Eneda Tarifa me këngën “Përrallë” është fituesja e edicionit të 54 të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Kënga fituese e këtij festivali do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong Contest 2016, në Stokholm të Suedisë.

Vendi i tretë i takoi Flaka Krelanit, kurse vendin e dytë e zuri Aslaidon Zaimaj, në finale kishte hyrë edhe këngatari nga Mali i zi Adrian Lulgjuraj me këngën “Jeto dhe ëndërro”./Malësia.ME/

https://www.youtube.com/watch?v=3XAW4Gwcf0Y

Shperndaje