Nishani fton në takim liderat e partive shqiptare në Malit të Zi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë z. Bujar Bishani ka ftuar liderët e partive shqiptare në takim.
Sipas informacioneve të portalit Malësia.ME të ftuar janë kryetaret e partive nacionale si dhe deputetët Gjeloshaj dhe Nimanbegu. Takimi do të mbahet të martën me datën 02.02.2016 në qytetin e bukur bregdetar, në Durrës.
Nuk kemi informacion saktësisht se për çfarë do të diskutohet, por me siguri në qender të diskutimeve do të jetë pozita e shqiptarëve në Mal të Zi dhe mundësia e unifikimit të faktorit shqiptarë në Mal të Zi./Malësia.ME/
Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!