Nimanbegu në delegacionin e parë të MZ në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

ënkryetari i Kuvendit dhe deputeti shqiptar Genci Nimanbegu, ndodhet këto ditë në Tbilisi të Gjeorgjisë, ku mbahet sesioni pranveror i Asamblesë Parlamentare të NATO-s.

“Nato dhe BE kan merita për stabilitetin dhe sigurin e rajonit tonë. Antarēsia e Malit të Zi në NATO është arritje e qellimeve tona politike! Situata ne rajon sigurisht eshte e ndikuar edhe nga ata te cilave u pengojn keto qellime! Sigurisht që synimi kryesor eshte dhe duhet te jete sundimi i ligjit dhe drejtat e njeriut!”, shkruan Nimanbegu në statusin e tij në facebook.Nimanbegu ndodhet në kuadër të delegeacionit të Malit të Zi në të cilin marrin pjesë edhe deputetë të tjerë./Lajm.me/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!