Në Prishtinë u hap Qendra Zhvillimore malazeze (Video)

Në hapje morën pjesë edhe presidenti i vendit, Hashim Thaci, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Nga Mali i Zi, për të marr pjesë në hapjen e kësaj qendre erdhi edhe kryeministri malazez, Dushko Markoviq. Tha se prezenca e krerëve kosovar në këtë ceremoni jep mesazhin më të mirë për bashkëpunimin ndërmjet shtetit të Kosovës dhe atij të Malit të Zi. /21Media /

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!