Malit të Zi i miratohen 84,000 vaksina përmes programit Covax

Malit të Zi janë miratuar 84,000 vaksina AstraZenec përmes programit Covax dhe kontigjenti i parë duhet të mbërrijë në gjysmën e dytë të shkurtit ose në fillim të marsit, njofton CdM, e cila kishte qasje në dokumentin që Covax dërgoi Ministrisë së Shëndetësisë.

Mbërritja e vaksinave përmes programit Covax u dakordua nga Qeveria e Dushko Markoviq.

Malësia.ME

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!