Haradinaj: Unë do të votoja Gjukanoviqin për president (Video)

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në emisionin ”Rubikon” në KTV ka thanë se për Millo Gjukanoviq ka respekt për të si burrë shtetas dhe mënyrën si e ka udhëhequr shtetin e vetë.

Aij theksoi se Mali i Zi është sjell mirë në kohë të luftës me Kosovën dhe pastaj edhe me njohjen e pavarsisë.

Veçanarisht e përgëzoi pasi që popoullin e vetë ka arritur ta çojë në NATO dhe është duke e çuar drejt BE-së, është shprehur Haradinaj.

Haradinaj tha se do e kishte votuar Gjukanoviqin për president./Malësia.ME/

Anton Gjokaj

 

 

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!