Edicioni i 19-të i Këngës Magjike: David Dreshaj u prezentua me këngën ”Vete ne të dy” (Video)

Festivali “Kënga Magjike 2017” edhe këtë vit ka mbledhur plot artistë dhe këngë të bukura të cilat do të konkurrojnë në edicionin e 19-të të këtij festivali.

Mbrëm në natën e parë të festivalit përformoi këngatari nga Malësia David Dreshaj i cili vitin e kaluar konkurroi si New Artist, kurse këtë vit ai kaloi në kategorine Big.

David në mes të tjerash në facebook shkruan:

Kendoj me shpirt e me zemer… 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 VETEM NE TE DY – kenga ime e re, it’s out now! 🤘🏼
KENGA MAGJIKE 2017!
Pune, perkushtim, dashuri, pasion, te gjitha sebashku, e bene qe ky projekt te jete kaq i vecante… 😇
Besoj se edhe ju do e gjeni afersisht, veten ne kete kenge! 💛 Falenderoj Zotin, dhe familjen time se pari. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Falenderoj nje staf te tere, qe punuan sebashku me mua, me perkushtim, dhe dashuri, dhe sebashku sollem me te miren.
Music; @darkodimitrov eshte kenaqesi, dhe krenari per mua, qe te kem nje kompozim, te tille, nga nje emer kaq i madh, faleminderit faleminderit.

https://www.youtube.com/watch?v=pC_OdD3IV0M&feature=share

Shperndaje