Gjeloshaj dhe Saviqeviq ndjekin ndeshjen e KF Deçiq

Sot, klubi futbollistik Deçiq luajti ndeshjen e rradhës me ekipin e Mlladost, ku në minutat e fundit pësoi gol dhe humbi 2:1, nga ekipi i cili kryeson në tabelën e Ligës së dytë të Malit të Zi.

Themelues i KF Deçiq nga ky vit është Komuna e Tuzit.

Në këtë ndeshje për ta përcjellë ishte edhe kryetari i Komunës, z. Nik Gjeloshaj, për të treguar edhe personalisht përkrahjen e pa rezervë të Komunës, që klubi te stabilizohet dhe të kthehet në drejtim të duhur.

Ndeshjen nga afër e përcjelli edhe kryetari i Federatës të Futbollit të Malit te Zi, z. Dejan Saviqeviq.

Komuna e Tuzit

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!